Сирдарё вилояти ИИБда одам савдосига қарши курашиш мавзусида онлайн давра суҳбати бўлиб ўтди
24 сентябрь куни Сирдарё вилояти ИИБ кичик мажлислар залида, “Тараққиёт стратегияси” Маркази, Ўзбекистон Республикаси ИИВ ҳамда “Истиқболли авлод” ижтимоий-ахборот Маркази билан ҳамкорликда “Одам савдосига қарши курашиш: одам савдосидан жабрланганлар идентификацияси ва қайта йўналтириш механизми” мавзусида онлайн тарзда давра суҳбати ўтказилди.
Тадбир давомида янги таҳрирдаги “Одам савдосига қарши курашиш тўғрисида”ги Қонуннинг мазмун-моҳиятини кенг тарғиб қилиш ҳамда одам савдоси жабрдийдаларини идентификация қилиш ва қайта йўналтириш механизми ҳақидаги қонун ости ҳужжат лойиҳаси кенг ва атрофлича муҳокама қилинди.
Йиғилишда Одам савдосига ва мажбурий меҳнатга қарши курашиш бўйича Сирдарё вилояти ҳудудий комиссияси ишчи гуруҳи аъзолари, жойлардан шаҳар-туман ҳудудий комиссияларини вакиллари, масъул котиблари, шаҳар-туман ИИБ мажлислар залидан қатнашди.
Йиғилиш давомида қатнашчилар томонидан саволлар берилиб, Одам савдосига қарши курашиш бўйича кичик комиссия ишчи гуруҳи вакиллари томонидан керакли жавобларини олишди.

В УВД Сырдарьинской области проходил онлайн «круглый стол» по противодействию торговле людьми
24 сентября нынешнего года в актовом зале УВД Сырдарьинской области совместно с Центром «Стратегии развития», МВД Республики Узбекистан, а также Социально-информационным центром «Истикболли авлод» проходил «круглый стол», посвященный теме: «Противодействие торговле людьми: механизм идентификации и перенаправления жертв торговли людьми».
Участниками мероприятия обсуждены вопросы пропаганды закона «О противодействии торговле людьми» в новой редакции, механизма идентификации и перенаправления жертв торговли людьми.
В мероприятии принимали участие члены рабочей группы региональной комиссии Сырдарьинской области по противодействию торговле людьми и принудительному труду, представители городских-районных региональных комиссий на местах.
В ходе совещания участники имели возможность задавать интересующие их вопросы, на которые отвечали представители рабочей группы подкомиссии по противодействию торговле людьми.