Ички ишлар вазири Пўлат Раззоқович Бобожонов АҚШнинг Фавқулодда ва Мухтор элчиси жаноб Даниэль Розенблюм билан учрашди
Жорий йилнинг 17 январь куни Ўзбекистон Республикаси Ички ишлар вазирлигида Вазир Пўлат Бобожоновнинг АҚШнинг Ўзбекистондаги янги тайинланган Фавқулодда ва Мухтор элчиси жаноб Даниэль Розенблюм билан учрашуви бўлиб ўтди.
Учрашув чоғида тарафлар ўзаро ҳамкорликка доир масалаларни муҳокама этиб, Ўзбекистон экспертларининг АҚШга танишув ташрифини ташкил этиш борасида келишиб олдилар. Бу каби ташрифлардан кўзланган мақсад АҚШнинг ҳуқуқ-тартиботни сақлаш, уюшган жиноятчиликка қарши кураш, одам савдоси билан боғлиқ жиноятларни очиш борасидаги иш услубини ўрганишдан иборат бўлиб, эксперт-криминалистик бўлинмалари учун кадрларни тайёрлаш, соҳани замонавий жихозлар билан таъминлашга кўмаклашиш каби масалаларни ҳал этишдир.
Бўлиб ўтган учрашув натижасига кўра, АҚШнинг Ўзбекистондаги элчиси жаноб Даниэль Розенблюм Америка дипломатик миссияси номидан Ўзбекистон Республикаси Ички ишлар вазирлиги билан хамкорликни ривожлантиришга ўз ҳиссасини қўшишини таъкидлаб ўтди.

Встреча с Чрезвычайным и Полномочным послом США в Узбекистане господином Даниэлем Розенблюмом с министром внутренних дел Пулатом Раззаковичем Бобожоновым
17 января нынешнего года в Министерстве внутренних дел Республики Узбекистан состоялась встреча министра внутренних дел Республики Узбекистан Пулата Бобожонова с вновь назначенным Чрезвычайным и Полномочным послом США в Узбекистане господином Даниэлем Розенблюмом.
В ходе встречи обсуждались вопросы, касающиеся двухстороннего сотрудничества, в частности, в области организации ознакомительных визитов экспертов МВД Узбекистана в США с целью изучения современных методов деятельности по охране правопорядка, противодействию организованной преступности, эффективности усилий выявления и расследования преступлений в сфере торговли людьми, а также содействию экспертно-криминалистическим подразделениям МВД в деле подготовки кадров и оснащения данной службы необходимым оборудованием.
По итогам состоявшейся встречи посол США в Узбекистане господин Даниэль Розенблюм от имени американской дипломатической миссии в Узбекистане выразил готовность внести свой вклад в развитие сотрудничества МВД Узбекистана с правоохранительными органами США.